Milongi w Warszawie

/For English please change the language in options/

Wiele osób, zaczynających przygodę z tangiem lub przyjeżdżających do Warszawy z innych miast czy krajów, zadaje mi pytanie: na którą milongę warto się wybrać? Aby wybawić się z konieczności każdorazowego powtarzania tego samego, postanowiłem popełnić poniższą, krótką „recenzję” warszawskich milong.

Ważna uwaga na początek: w Warszawie nie ma złej milongi.

Jeżeli przyjechaliście do stolicy na jeden dzień – idźcie na milongę odbywającą się w danym dniu – raczej się nie zawiedziecie. Jeżeli przyjechaliście na klika dni i nie możecie każdego wieczoru spędzać na milondze – polecam zapoznanie się z poniższym „poradnikiem”.

Trudno jednoznacznie powiedzieć, która z milong jest najlepsza: każda z nich ma swoje zalety i wady; wszystko zależy od indywidualnych preferencji tańczących. W taki też sposób spróbowałem je opisać. Cały materiał zawiera moje subiektywne oceny i odczucia, ale jeżeli gdzieś pomyliłem się merytorycznie – bardzo proszę o sygnał. Poprawię :)

Oczywiście gorące podziękowania dla Małgorzaty Halaby, dzięki której poniższy tekst wygląda tak dobrze! Gdyby nie ona, prawdopodobnie przegrałbym tę nierówną walkę ze stylistyką i interpunkcją :)

Zapraszam do lektury w poszczególnych dniach tygodnia!

Poniedziałek, Wtorek, Środa, Czwartek, Piątek, Sobota, Niedziela