Sobota

WSTĘP DO OPISU MILONG WARSZAWSKICH

 

Sobotnia Milonga dla początkujących / Elegante

Czas: od godz. 20:00 / 22:00 (Elegante), 19:00 – lekcja dla początkujących
Adres
:  Złota Milonga, ul. Długa 44/50, wejście od strony Ogrodu Krasińskich
Cena: 15 PLN

Loading
Wyśrodkuj mapę
Ruch
Jazda rowerem
Tranzyt
Google MapsZnajdź drogę

W Złotej Milondze odbywają się trzy milongi (wtorek, czwartek, sobota) – w celach „porządkowych”, zgodnie z otrzymaną sugestią, powtarzam opis tego miejsca przy każdym dniu (żeby nie trzeba było skakać po tekście). „Różnicuję” wyłącznie opis samego wieczoru.

Milongi odbywają się w szkole tańca, co ma oczywiście swoje plusy i minusy – niewątpliwą zaletą jest brak postronnych „gapiów”.

Lokal jest bardzo zadbany, ze świetnym i zawsze wysprzątanym parkietem, garderobą dla pań oraz przyjemnymi łazienkami z płóciennymi ręczniczkami z logo „Złotej Milongi”. To jeden z najczystszych warszawskich lokali, w jakich tańczy się tango.

Kolejnym atutem jest dobrze zaopatrzony bar z dość przystępnymi cenami oraz możliwość rezerwacji stolika (jeśli ktoś ma ochotę).

Sala dla tańczących jest duża i okrągła, co sprzyja płynnemu poruszaniu się po parkiecie; oświetlenie klimatyczne.

O atmosferę troszczy się pani Ania, którą ja osobiście bardzo cenię – nie tylko dba o gości, ale zawsze jest przemiłą rozmówczynią.

W Złotej Milondze organizowane są także milongi okolicznościowe, jak np. Wigilijna, Sylwestrowa czy Wielkanocna. Czasem można tu usłyszeć koncert muzyki na żywo, czasem mają tutaj miejsce także i inne atrakcje.

A teraz o samej milondze…

Sobotni wieczór składa się z trzech elementów: godzinnej lekcji dla początkujących, Milongi dla Poczatkujących oraz tzw. Milongi Elegante.

Lekcja przeznaczona jest dla tych, którzy są na zupełnym początku drogi tangowej, ale i osoby „bardziej zaawansowane” mogą od czasu do czasu na taką lekcję zajrzeć, aby odświeżyć sobie podstawowe kroki :) Jeżeli ktoś nie wie, jak smakuje tango, lub chciałby sprawdzić, czy ten taniec jest dla niego – ze wszystkich propozycji, dostępnych w ciągu całego tygodnia, najlepszym wyborem wydaje się właśnie lekcja w Złotej.

Milonga dla początkujących jest faktycznie milongą dla początkujących, z dominacją grupy docelowej – osoby bardziej zaawansowane z reguły pojawiają się po 22:00 lub nawet później.

Muzykę serwuje gospodarz lub zaproszeni DJe. Ma ona swoich zwolenników i przeciwników. Ja osobiście nie narzekam i dobrze się bawię.

W Złotej Milondze organizowane są także milongi okolicznościowe, jak np. Wigilijna, Sylwestrowa czy Wielkanocna. Czasem można tu usłyszeć koncert muzyki na żywo, czasem mają tutaj miejsce także i inne atrakcje.

Jeżeli ktoś przyjeżdża do Warszawy na jakiś czas i chciałby spróbować tanga w stolicy, to na liście miejsc do odwiedzenia śmiało może się pojawić Złota Milonga.

Zalety:
– duża okrągła sala, świetny parkiet
– tzw. klimat i renoma „Złotej”
– pani Ania dbająca o gości
– jest naprawdę czysto (!)
– dobra lokalizacja
– dobre ceny w barze
– w sobotę lekcja dla początkujących w cenie milongi
– stoliki, przy których można usiąść (i które można zarezerwować)
– grupa na Facebooku i cotygodniowe zaproszenia na milongę

Wady:
– nie wszyscy lubią tańczyć w szkole tańca (z uwagi na tzw. ducha szkoły, unoszącego się nad milongą :) )
– trochę anachroniczny wygląd lokalu (tapety na ścianach itp.)