Środa

WSTĘP DO OPISU MILONG WARSZAWSKICH

Wilcza Milonga

Czas: od godz. 20:30
Adres
:  Pl. Piłsudskiego 9 (kawiarnia ANTRAKT na tyłach Teatru Wielkiego)
Cena: 10 PLN

Loading
Wyśrodkuj mapę
Ruch
Jazda rowerem
Tranzyt
Google MapsZnajdź drogę

Milonga mieści się bardzo ładnym miejscu z tzw. „klimatem”. Jest tutaj dobry parkiet, ale niestety nie ma zbyt wiele miejsca dla tańczących. To chyba najbardziej kameralna z kameralnych milong w Warszawie, ale ma za to nieodparty urok. Nawet to, że biletami są wstążki, a nie kawałki papieru sprawia, że czujemy się tak jakoś inaczej – wyjątkowo.

Milonga odbywa się w ogólnodostępnym lokalu, w którym przebywają także osoby „spoza tanga”, przybyłe w celach nietanecznych. Oglądanie jest oczywiście gratis, dlatego jeśli chcecie pokazać nietańczącym znajomym jak wygląda tango – wtorkowy Antrakt jest jednym z miejsc, do których warto ich zabrać: wasi goście mogą po prostu usiąść przy stoliku, zamówić coś do jedzenia (Antrakt słynie z pysznych wypieków!) i/lub picia, a następnie obserwować parkiet.

Ogólny poziom tańczących jest dość wysoki, choć milonga uchodzi za otwartą dla wszystkich tangueros. Sam gospodarz wzorcowo dba o swoich gości i nie pozwala paniom za długo siedzieć przy stolikach.

Czy Wilcza Milonga nadaje się dla początkujących? Jak najbardziej! Z jednym zastrzeżeniem – z uwagi na bardzo ograniczoną powierzchnię preferowane jest tańczenie w bliskim objęciu i częste „chowanie łokci”. Jeśli tylko ktoś ma tę sztukę opanowaną – na pewno poczuje się w Antrakcie bardzo dobrze.

Zalety:
– klimatyczny lokal z dobrym parkietem
– bardzo dobra lokalizacja
– dobra, najczęściej tradycyjna muzyka (zaleta dla tych, którzy lubią „tradycję”)
– gospodarz milongi (Piotr W.), dbający o dobrą atmosferę
– kameralny klimat (dla tych, którzy lubią kameralny klimat)
– milonga odbywa się w lokalu, który pełni swoją normalną funkcję, tańczy się więc obok „normalnych” klientów (zaleta dla tych, którzy lubią taką formułę milongi)
– grupa na Facebooku i cotygodniowe zaproszenia na milongę

Wady:
– muzyka tradycyjna (wada dla tych, którzy nie lubią „tradycji”)
– kameralny klimat (wada dla tych, którzy nie lubią kameralnego klimatu)
– milonga odbywa się w lokalu, w którym toczy się „normalne, restauracyjne życie” (wada dla tych, którzy nie lubią takiej formuły)