O mnie

Autor zdjęcia: Dorota Sobczak

Zanim tango stało się moją pasją trenowałem przez kilka lat aikido oraz tańczyłem salsę, bachatę i kizombę. Uczestniczyłem w wielu warsztatach pracy z ciałem oraz posiadam uprawnienia masażysty (I i II stopień). Zdobywaną poza tańcem wiedzę na temat ruchu staram się przenosić do tanga, wzbogacając ją o własne przemyślenia dotyczące szeroko rozumianej pracy z ciałem.

Tango tańczę od dziesięciu lat. Największy wpływ na moje postrzeganie tanga i technikę tańczenia mają przede wszystkim tacy tancerze jak: Julio Saavedra, Nany Peralta, Martin Maldonado, Maurizio Ghella, Dominic Bridge, Carlitos Espinoza, Juan Martin Carrara oraz Julio Balmaceda. To przede wszystkim w oparciu o ich rady buduję swój indywidualny styl.

Swoje doświadczenie tangowe wzbogacam biorąc regularnie udział w maratonach tangowych i milongach w całej Europie i na świecie. Do tej pory tańczyłem m.in. w Madrycie, Berlinie, Kolonii, Mediolanie, Neapolu, Brukseli, Atenach, Budapeszcie, Wilnie, Rydze, Dublinie, Kijowie, Bukareszcie, Odessie a nawet w Tokio. Uważam, że takie międzynarodowe doświadczenie taneczne jest niezbędne, gdyż mimo uniwersalności tangowego języka, istnieją jednak subtelne „regionalne” różnice, które warto poznać i zrozumieć.

Zapraszam do kontaktu: szymon@twototango.pl!

Szymon Ferfecki